Prosinec 2018

●První týdny za volantem aneb už jezdíme naostro

27. prosince 2018 v 22:55 | JR
Ahojte všichni :-)

tak jsem tu s dalším článkem , který budu opět věnovat autu a řízení , jelikož to je vděčné a v mém případě velmi zábavné téma :-D

Takže, kde jen začít - tak třeba hned první jízda. Moje pocity? Děs , hrůza , katastrofický scénáře, jak to hned něakam napálím, někoho přejedu a kvůli mě zkolabuje doprava v celé republice .. no prostě klasika :-) Usedla jsem profesionálně za volant, seřídila si sedadlo a zrcátka , prozkoumala dalších bambilion tlačítek a to nejdůležitější ? No přeci zapnout rádio :-) Jakmile bylo vše nastavený přišel čas prvního nastartování a první rozjezd v novém bouráku - vše vyšlo na jedničku ( dokonce i světla jsem nezapoměla zapnout) - teď už jen zařadit , odbrzdit a vstříc svému osudu :-)

První jízda byla jasně náplánovaná - Olomučany - Rudice - Lažánky - Blansko (Krampus show na náměstí) . Když jsem stála ještě na kopcu u domu byla to hrůza, ale jakmile jsem se ,,řítila,, neohroženě po silnici vše ze mě opadlo a začala si to řízení konečně užívat - bála jsem se, že jsem během čekání na řidičák vše zapoměla, ale kupodivu ne. Vedle mě celou dobu seděla moje drahá polovička a víte co ? Neměl smrt ve vočích ani se nedržel křečovitě dvěří - byl taky v klídku, což beru jako úspěch :-)

Cesta až do Blanska byla super ( jasnýý párkrát šlo to řazení zvládnout líp ) , ale to časem půjde :-D
Taky na sebe prásknu, že jsem asi 3x schválně odbočila jinam, jen abych se nedostala do situace , kde bych se musela rozjet do kopce , ale pššš :-D No a pak přišlo první parkování - díky mému muži bez škrábanců, vcelku rychle a bez újmy na životech.
Po zkončení show mě čekala první jízda za tmy.Cesta zpět , už byla trošku horší - byla tma, mrholilo a autíčko mi to začalo dávat sežrat, jelikož mi odmítalo zařadit 3ku :-/ takže jsme se párkrát nevyhli tomu, že tam ze 2ky šla rovnou 5tka ... stále slyším ten ,,krásnej,, zvuk motoru :-D nejhorší na tom je, že vždy když se mi toto stalo bylo za mnou nalepný auto :-/ jasnýý mají mít bezbečný rozestup,takže by za to teoreticky mohli i oni, ale i tak jsem byla na prášky, že mi někdo přistane čumákem v kufru ... No a velké finále - parkování na kopci u domu ... no prostě abych zaparkovala aspoň trochu inteligentně musela jsem si couvnout do kopce (nééé vůbec mi to asi 4x nezdechlo) , takže jsem to vzdala a riskla jsem , že zkusím najet u domu do vjezdu (vjezd dělanej tak na autíčko Mr. Beana) .... no schytalo to pravý zrcátko a napodruhé jsem to váážně nezkoušela :-D Objela jsem si ulicu ještě jednou a zdárně poté zaparkovala na kopci ..... Toť moje úplně první jízda :-)

Teď pár zážitků z dalších jízd :

1. Ruční brzda - poprvé jsem se odhodlala, že vyzvednu svého muže z práce a ejhle po veškerých přípravách k jízdě jsem zjistila, že mi můj milovaný zatáhl ruční brzdu tak, že s tím ani nehnu ... Jak to dopadlo ? Asi po 50tém pokusu o odbrždění a s mozoly na ruce jsem si posunula sedadlo o kus dozadu - zapřela se pořádně nohama - naposled zabrala a huráááá mohla jsem vyrazit.

2.První setkání s kreténem - to že budu takový nedočkavce potkávat mi bylo hned jasný , ale tento mě váážně vytočil :-/ . Moje velmi oblíbená křižovatka u gymlu (aneb rozjezd do kopce) . Ano přiznávám , že mi to nevyšlo hned napoprvé, ale asi s 15 sekundovým zpožděním jsem se rozjela hned napodruhé , ALE to už mě musel nějakej aktivní imbecil v naleštěným superbu objíždět z druhé strany přez protisměr, takže jsem musela dupnout na brzdy a dát si ten rozjezd nanovo poté co se tam procpal přez protisměr (a to nemluvím o těch chodcích na přechodu) :-/


3.Na přechodech se (NE)zastavuje - teda, aspoň podle některých individuí se kterými jsem se za těch pár týdnů setkala. To si tak jedete po kruháču, hodíte blinkr a když už zahýbáte ven vstoupí vám na přechod chodec , takže co uděláte? Zastavíte .... No jenže podle nějaké velmi nervózní madam ve velkém SUV za mnou, která očividně pospíchala někam na nehty nebo nakupovat dárečky to byl důvod k tomu začít zběsile troubit a rozhazovat rukama, aneb podle této madam mám příště toho chodce regulerně srazit - hlavně abych ji nezdržela ani minutu :-/ :-/
Podobný případ o chvílu později u metry - odbočujete na hlavní a hned v křižovatce je přechod - ano v tomto případě to paní opravdu nevychytala, jelikož mě tam vešla a zůstala stát v silnici a čekala na přednost i z protisměru (nacož v protisměru kašlali) místo , aby počkala inteligentně na chodníku. No což - přece jí nepřejedu nohy, tak jsem slušně čekala ALE opět za mnou někdo pospíchal natolik, že mě musel předjet a asi zhruba 2 auto co mě objíždělo málem paní srazilo... Prostě no comment.

4. Rally směr Adamov - už několik jízd vedlo směr Adamov a pokaždé mě někdo v těch zátočinách překvapí...Jedete si potmě, mrholí a k tomu mrzne, takže cesta vážně naprd , ale i tak nejedete úplně připosraně cca kolem 60-70 , ale i tak se najdou takový (opět SUV tentokrát bavorák) co se vám nalepí naprdel auta -> zapnou naplno dálkový až máte pocit, že vám vypálí oči - dupne na plyn a předjede vás do zátočiny, kde nemohl vidět ani prd, jestli tam někdo jede nebo ne... No a takových **** jsem tam za pár jízd potkala už asi 5 :-/

5. Dojela jsem ,ale už neodjela - někdo už si o této příhodě řečetl na FB , ale tak to ve zkratce připomenu i tady - > To si tak jedete vyzvednout svou polovičku do práce, hrdinsky zvládnete cestu a dokonce se i otočit u práce a teď už jen čekat.... Muž nasedne do auta a můžeme vyrazit a ono ejhle -> bourák nestartuje , jen škytá a zvládá rozpohybovat všechny kontrolky.... No božííí co teď? napřed pomoc po telefonu - diagnóza BATERKA TO MÁ ZASEBOU... Jako první nám přišel na pomoc kolega, který s mužem auto otočili směrem z kopce s nadějí, že auto naskočí - nenaskočilo... Naštěstí zrovna kolem projížděl skvělej pan řidič od TTG logistic s nákladem do Švýcarska a ten nás zachránil - ať žijou startovací kabely a chlapi, kteří neváhají , když mají pomoct blonďaté těhuli v nesnázích :-) Bourák naskočil a čekala mě nemilá zpráva - teď to auto nesmí chcípnout, nebo to už znovu nenaskočí - JuPÍÍ tohle chce každý řidič začátečník slyšet ve 14:30h , když musí projet celý Blansko :-/ Se smrtí ve vočích a promáčklou spojkou jsem to zvládla dojet na benzínku, tam přivolat pomoc, koupit novou baterku a poté ji za pomoci vyměnit - takže sečteno podtrženo PRVNÍ KRIZE ZAŽEHNÁNA a děkuji všem co nám pomohli :-)6. Vánoční tour de Blansko , aneb cyklisti prudí i v zimě
To si tak jedete spokojeně po Svitavské smět kaufland pro vánoční stromeček - 20.prosince , když v tom spatříte něco na co jste připravení v létě a né před Vánocemi... Dva s prominutím kréténi na kolech jedoucí vedle sebe takovým způsobem, že by je i motorka blbě předjížděla... Absolutně jim nevadilo, že se za nima tvoří kolona a všichni je prokleli asi do 15tého kolene... Ale co s nima ? Zatroubit a risknout, aby mě jeden z nich spadl pod kolo? Néé díky.... Nakonec jsem je natvrdo předjela mezi ostrůvky , můj milovaný je z okýnka nazval velmi nehezkými výrazy a babička na zadním sedadle hodila velmi nehezé pohledy na oba sportovce... Myslím, že si toto užili od každého auta co je míjelo, aneb proč by jsme nevyužili cyklostezku přez celý Blansko, když můžem nasírát řidiče a způsobovat kolabs dopravy...Tak to je pár prvních zážitků co mi prozatím utkvěly v paměti :-) :-) A nebojte určitě jich za pár týdnů zase pár nasbírám :-) :-)

Tak se mějte všichni krásně a já se zase ozvu :-)


●Akce GAUČ aneb demolice půlky domu!

6. prosince 2018 v 22:15 | JR
Ahojte :-)

tak je tu další článek, jak už jste si někteří všimli posledních pár příspěvků na FB se týkalo nového gauče a tak se s vámi chci podělit o to , jak to vše probíhalo, jelikož pořídit si novej gauč není jen tak :-) :-) Teda u normálních lidí asi jo, ale my musíme mít vždy něco extra.... :-)

No nový gauč jsme chtěli pořídit už hoooodně dlouho, jelikož ten co jsme měli byl už z druhé ruky , loupal se a poslední ránu K.O mu udělil náš pesáček , když do něj vykousal díru cca 20x15 cm :-/ . No tak když se udělaly nové podlahy rozhodli jsme se i pro nový gauč (JUPÍÍ). Kritéria byly jasné : musí být velkej, neutrální barva a rozkládací -> přišla část vybírání, kterou nechal muž na mě a já mu jen posílala miliony odkazů na miliony gaučů a nakonec vyhrál tento :sedací souprava SOPRANO - velkej , kráásnej a rozkládací gauč. Takže objednat a už jen čekat, než ho dovezou.


Uběhlo 14 dní a náklaďák s gaučem troubil před domem - JUPÍÍ . Muž s řidičem gauč vyložili a byl tu - můj vysněnej gauč byl doma -> to jsem si naivně myslela, že se už večer budu rozvalovat u televize. No jelikož já s pupíkem jsem samozřejmě nemohla s gaučem pomoct ( jen polštářky jsem mohla poponášet) museli jsme počkat na kamaráda pana I , až bude mít ,,chvilku,, a pomůže to muži vytáhnout do patra -otázka 15 min :-D .

A zde dámy a pánové začíná náš příběh plný potu, krve a slz !

Asi už po 10 minutách bylo jasný, že gauč prostě jen tak po našich debilních úzkých schodech neprojde , ale furt jsme se nevzdávali naděje.... Po nějaké době fyzicky i psychicky vyčerpaný kamarád pan I musel odejít do práce a my zkusili povalat další posilu kamaráda pana L , který sebou dovezl i kurtny - když to nejde schody, tak to zkusíme oknem :-) Naštěstí sebou přivezl i další posilu budeme mu říkat pan X :-)

Pánové to zkusili ještě jednou po schodech a samozřejmě i ve 3 uznali, že to nepůjde.... No co se dá dělat - gauč uvázat a hej rup OKNEM !! Ano gauč se opravdu povedlo vytáhnout , až k oknu v patře ale víte co ? Opět ta svině pekelná neprošla !! Možná, že by za dobré konstalace hvězd prošel , ALE museli by za tím dílem levitovat dva lidi a zkoušet ho naklánět doprava, doleva, dozadu, dopředu a u toho hooodně silně zatlačit....
Super , takže další možnost padla , ale tak když už máme gauč ve vzduchu, tak to zkusíme přez BALKON ! Hele lidi opravdu to vypadalo jednu chvílu docela nadějně , ALE během chvilky se naše naděje začaly hroutit a mizet.... Gauč byl z půlky veknku a z půlky už v chodbě a nešlo s ním pohnout tam ani tam... Jelikož už panovalo těžké zoufalství, tak se začali dělat zoufalé činy - Vysadit balkonové dveře ( byly zaseklý panty, takže pěkně majzlem a kladivem vymlátit z pantu) , jako další padlo dřevěný obložení se zábradlím.... a i po tomto všem vždy někde něco přebývalo.... Gauč byl na pár místech odřenej, takže vrácení už nepřicházelo v úvahu a aby se to úplně dovršilo - padla tma, gauč byl napůl vevnitř a napůl venku a byl šprajclej , že nešel dovnitř ani ven.... Když jste se podívali z ulice vypadalo to, jakoby ho někdo střelil dělem do našeho baráku :-D :-D No takhle pan gauč přečkal celou noc, jelikož za tmy už se to prostě nedalo a druhý den se ho klukům podařilo ,,vysvobodit,, a odnesli ho odpočívat do témné kobky , neboli garáž - to jsem netušila, že to bude jeho nový domov na delší dobu...
Pár dnů na to se ještě zastavil další kamarád pan G , který už měl plno zkušeností se stěhováním po našich debilních schodech - vkládala jsem do toho veškeré moje naděje a víte co ? Po půl hodině i tato poslední šance padla... A toho dne bylo rozhodnuto -> BUDE SE ŘEZAT !!

No a taky se řezalo - poslední herec v našem katastrofickým filmu kamarád pan P dorazil před pár dny vybaven vrtačkou a odhodláním, že to už tentokrát vyjde - Moje polovička vybavená pilou a kamarád P vybaven vrtačkou se do toho pustili plní odhodlání, už ten zasra.....j gauč dostat nahoru a víte co ? ZVLÁÁDLI TO !!!! Sice museli oddělat celou bočnici a uříznout celé záda a poté sešroubovat pantama k sobě, ale gauč byl v teple a suchu navrchu na svém mítě!!!!
Další den se opět stavil náš první aktér kamarád pan I a pomohl vynést tu druhou menší část a dát gauč dohromady !! A bylo úplně HOTOVO , FINÝTO ... HIP HIP HURÁÁÁ :-) :-)

Teď vám sem hodím pár fotek , aby jste viděli kudy jsme se snažili gauč dostat domů a taky nějaký ty škody :-D

Foto 1 - Naše debilně úzký schody do U se zašikmeným stropemFoto 2 - Tak zde vždy zhasly všechny naděje při pokusech stěhování po schodech (pod tím okýnkem bývalo obložení)


Foto 3 - V hlavní roli okno :-)Foto 4 - Pohled na okno a balkon - teď si představte ten trčící kus gauču z balkonu :-D :-DFoto 5 - Po obou stanách bývalo zábradlí a nalevo dokonce i obložení....6. Den G !!7. Anooo takhle vypadal chudáček po chirurgickém zákroku....


TRAMTADADÁÁÁÁÁÁÁ !!! A JE HOTOVO :-) - Jak gauč, tak muž :-DTímto děkuji všem, kteří se na tomto katastrofickém příběhu plného zoufalství podíleli, jelikož nebýt vás všech , tak je gauč neustále v garáži a možná tak myši by na něm měli pěkný Vánoce !!! Takže děkuji a ještě milionkrát děkovat budu !!! Až jednou budete stěhovat vy - počítejte s námi :-)

Závěrečná věta ? KDYŽ SE CHCE, TAK VŠECHNO JDE! (ikdyž upozorňuju psychicky slabší jedince, že je tu vysoké nebezpečí trvalých psychických následků , rozpad rodiny, ztráta kmarádů a velmi vysoké škody které určitě pojišťovna nehradí)

Mějte se krásně a brzy se zase ozvu !