Už nikdy víc aneb test na cukrovku

2. října 2018 v 19:47 | JR
Ahojte všichni,

tak jsem tu zas a přináším další článek, tentokrát na téma : TEST NA TĚHU CUKROVKU

Takže... to že to bude hrozný, hnusný a odporný, tak s tím jsem už tak nějak počítala - hodně lidí se podělilo o své zkušenosti :-) Takže o to víc se mi tam chtělo...

Podle pokynů jsem zž nesměla nejméně 10h před testem jíst a pít jen neslazené nápoje ( snad nejhorší trest pro těhotnou) . Néééé vůbec jsem do sebe mezi 20:30 - 21:00 nenacpala celej annanasovej kompot, chleba s paštikou a cibulí, rohlík s pomazánkovým máslem a jako třešničku na dortu celou čokoládu :-) :-) Přesně v 20:59 jsem documlala poslední čtvereček... A už cca za půl hodiny jsem měla zase hlad :-)

Začátek testu byl domluven na 7:00 ráno (jako proč? Člověk má trpět a ještě si nemůže pospat?) . Na test jsme se sešly 4 těhule - sestřičky byly naštěstí i po ránu super naladěný a krev nám braly s úsměvem na tváři - já u toho nejspíš ještě spala.... Za hoďku si nás zavolaly a k další fázi jsme bohužel postoupily jen 3 z nás 4. Jedna z nás měla bohužel hodnoty moc vysoké.

A teď nastala ta NEJHORŠÍ ČÁST - představte si , že jste rozespalí a hlavně neskutečně hladoví!! A v tu chvíli vám dají vypít kelímek čehosi tak hnusnýho, že ani nevím jak to popsat : fuj, hnus, bleee, ugrrrr,nechutný, velebnosti jdu blejt ! No dobře , tak moje přirovnání : přeslazená dezinfekce s kapkou citronu. Asi se není čemu divit, že jsem to z nás 3 vypila jsko poslední, jelikož to jako faaaakt nešlo. Ale tak dala jsem to a odkráčela jsem zpět do čekárny. Davčovi slova : Tak co?Bylo to tak hrozný ? Popsala jsem mu chuť toho čehosi a taktně mu naznačila - Nemluv na mě nebo tě pobleju!

Během následující půl hodiny jsem musela vystřídat snad všechny barvy - bílou, modrou, zelenou možná i fialovou. Jediná poloha , která pro mě byla snesitelná byla v předklonu a nesměla jsem ani promluvit natož se nějak pohnout. Joooo to byly předešlý den plány , jak si budu v čekárně číst :-D Hlavně , že jsem sebou táhla mega knížku - Zlodějka knih.
Celou dobu jsem si opakovala v hlavě : Hlavně nebli a udrž to v sobě, nebo to budeš muset vypít znovu a to jako faaakt nechceš. Lili mě celou dobu bombardovala kopanci asi mi chtěla říct něco jako : Matko to si jako děláš prdel?! Co jsi to jako vypila za hnus, takhle by to nešlo.Okamžitě přival džusík a špičku z kantýny. Ikdyž v tu chvílu by byl i suchej rohlík vysvobození...

Tenhle stav trval tak půl hoďky a pak to díkybohu začalo pomale odeznívat. Potom nás zavolali na další odběr krve. Sestřičky stále vysmáte jako vždy :) Jedna z nic se mě ptala : Tak co? Moje inteligentní odpověď : Blééé . Myslím si, že tohle slýchavají často , jelikož nebyly nijak udivený :-D
Pak nastala další komická situace : jelikož jste si možná všimli, mám na levé ruce tetování (rukáv) a ten mi jde i přez místa , kde se bere krev... To byla pro sestry výzva - najdi žílu jen po hmatu. Naštěstí mě stačí jen trochu zapumpovat a žíle lezou sami , ale v té chvíli se rozjela debata mezi sestrama : Hele brala jsi už někdy krev černochovi? Vždyť jim ty žíly nemůžou být vidět :-D Tak schválně, je tu někdo z vás , kdo to nyní čte zdravotní sestra či doktorka , která brala krev černochovi ? :) Pokud ano ocením vaše zkušenosti a ráda, je příště předám našim místním sestrám.

Pak už vše ubýhalo rychle, jelikož mi už bylo dobře (ikdyž velmi hladově) - po nějaké chvíli (cca hoďka) přišel poslední odběr a byly jsme volný!! Snad v životě jsem si nevážila věty ,,Můžete se jít najíst., jako toho dne :-) To byl pro mě pokyn vzít nemocniční kantýnu útokem :-) :-) Po ,,menší,, snídani , už jsem byla zase v plné síle . Vyzvedla jsem si výsledky a fofrem na ultrazvuk kouknout na Lílu - pro mě největší odměna za to BLEEEE.

Kontrola byla rychlá, takže ve zkratce : Zatím jsem přibrala 6kg , co je podle paní doktorky akorát , malá roste přesně jak má a je tam kde má být, srdíčko jí tluče jako zvon a prostě vše je v POŘÁDKU , což je to nejdůležitější na světě :-) Na cestu jsme vyfasovali železo, aby malá měla z čeho brát, jelikož mé zasoby docházejí . Na další kontrolu jdeme 29.10 , tak podám další info :-)


Nakonec přidám ještě dnešní zkušenost :
Pálení žáhy, aneb i takové dny jsou.... To je tak, když vás asi podruhé v životě začně pálit žáha a když píšu PÁLIT , tak jako fakt pálit!! Ne jako malej ohýnek , ale rovnou Pompeje!! A víte co je na tom úplně nejhorší -> jsem , až takový nenažraný prase, že i přez tu bolest jsem zfutrovala porci kungpaa s nudlama + míša dezert a ještě předtím celou milka čokoládu. Takže místo jedné tabletky jsem musela povolat do boje rovnou dvě. Ještě, že mám v kanclu vybavenou kamarádku (díky Evi) , která mi dnes zachránila život.... Co zaručeně pomohlo vám, když ,,to,, na vás přišlo ? :-)

Tak to byly moje zážitky za poslední dny a další článek bude o prvních věcičkách z výbavičky co konečně dorazily :-) :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama