Říjen 2018

Už je to tady aneb první věci z výbavičky jsou doma

9. října 2018 v 17:44 | JR
Ahojte všichni,
tak jsem tu s dalším článkem, tentokrát asi ani ne tak zábavným, jako radostným pro mě samotnou :-)

Tento měsíc jsme už pořídili první věcičky z výbavičku pro tu naši malou cácorku.Musím číct, že mě už z těch nákupů jde hlava kolem. Člověk by nikdy nevěřil, jak složitý může být vybrat ,,blbej,, ručník pro mimčo.... Tolik obchodů co jsem za poslední dny prošla a tolik času jsem své vlastní osobě snad nikdy nevěnovala :-D A Davča ? Ten už je ze mě na mrtvicu... Naše rozhovory za posledná dobu : Já : Lásko tu postýlku se stahovacím bokem, nebo tu s oddělávacíma šprušlama? Davča : Lásko vyber si co chceš já to mu stejně nerozumím. Já : A JÁ SNAD JO ? :-D

No nic přesuneme se k tomu co jsme už pořídili:

1.POSTÝLKA (Babyplace)
*Chtěla jsem začít tou největší věcí , aby jsme už mohli začít uspořádávat prostor v ložnici na příchod malé :-)
Než jsem postýlku vybrala málem jsem z toho zešedivěla, tak asi proto vyhrála tato (obrázek dole) . To, že jsem chtěla bílou jsem věděla už od začátku na 100% , ale kombinaci šedé a bílé mám ještě raději, takže to nakonec byla jasná volba. Dokonce i Davčovi se líbila, ikdyž asi jen do doby než jsme ji měli skládat :-) Však to asi všechny dáma znáte : ,,Panebože kterej idiot toto vymýšlel, i já bych to navrhl líp,, - ,,proč je doprd*le ten návod jen v polštině?,, atd.
Ale na Davčovu obranu - vážně byl návod jen v polštině a postup na složení úplně nesmyslnej :-D Ale i tak bylo za cca třičtvrtě hoďky složeno.
PS : Všimnite si Davčova trička :-D :-D :-D2.MATRACE (Babyplace)
Když už jsme brali postýlku nesmí chybět ani matrace. Přečetla jsem asi miliardu doporučení -> kokos x molitan x kokos , molitan x kokos , pohanka x molitan , jen molitan ..... Ve zkratce : Prostě jsem vzala Kokos /molitan :-)

3.PŘEBALOVACÍ NÁSTAVEC NA KOMODU (Babyplace)
Ze začátku jsem přemýšlala , že pořídíme celý přebalovací pult i komodou, ale když jsem nad tím popřemýšlala víc do hloubky, tak jsem si řekla na co ? Doma máme 4 komody ke kterým stačí jen dokoupit nástavec :-) Takže jsem vyklidila tu největší a nejširší ze 4 a teď už chybí jen našroubovat nástavec - je dělaný na jiný typ komody , tak musíme ještě dokoumat přidělaní :-)


4. VANIČKA + LEHÁTKO NA KOUPÁNÍ (kojenecke-obleceni.eu)
Tady nebylo nad čím přemýšlet - kecám bylo a to samozřejmě jako u všeho -> Tvar a barva (ano jsem hrozná já vím) . Nakec jsem vybrala tuto dvojici - krycí názec KACHNA :-)


5.PŘEBALOVACÍ PODLOŽKA(kojenecke-obleceni.eu)
Jako další ze seznamu byla přebalovací podložka. Jak nečekané -> zase stejný problém : jaký obrázek, barvu , tvar, velikost.... Nakonec vyhrála takhle hravá obrovská pěnová zebra s balonky :-) :-) Krásně nám sedí do přebalovacího nástavce a jak je krááásně měkoučká a to nejdůležitější -> je omyvatelná , takže snadná údržba :-)Hodně mě lákaly bavlněné podložky, jelikož měly úplně luxusní a peckozni vzory ALE při představě, jak mi na to Líla hodí hned první den bobek a budu to stále jen prat do doby, než na to stejně hodim podložku, která by to stejně zakryla mě to přešlo :-D6.RUČNÍK + TEPLOMĚR DO VODY
(kojenecke-obleceni.eu)
Když jsem vybírala vaničku s lehátkem zabrousila jsem i do ostatních kategoriií , které ke koupání patřily no a hold tady těm dvoum věcičkám nešlo odolat. Ručníček byla jasná volba , jelikož prostě všechno s mickeymousem/MINNIE je BOŽÍ a kdo tvrdí, že ne tak kecá... :-D A ten teploměr ve tvaru kachny ? No ten jsme prostě museli mít :-D Hlavně ten její psycho výraz je boží :-D7. PRVNÍ DUDLÍK PRO LÍLU (kojenecke-obleceni.eu)
No a kdybych nepřihodila do nákupního košíku , ještě nějakou drobnost nebyla bych to ani já , takže jako poslední položka na seznamu je : DUDLÍK . Člověk by u mě čekal, že ho budu vybírat milion let, ale jak už jsem se zmínila v předešlém odstavci : všechno s Minnie je prostě boží , takže tento dudlík byla jasná volba :-) Samozřejmě jich pořídíme ještě několik a je mi úlně jasný, že zrovna tento bude Lily zásadně odmítat a oblíbí si nějakej vošklivej, třeba s kachnou, ale to neznamená, že tento nemůže nosit připlej na parádu - aspoň jednou aby byla mamina spokojená :-D

A jak to u nás zatím vypadá?

-ještě chybí miliarda věciček , ale už teď když otevřu dveře do ložnice a vidím toto - vždy se musím usmát a zvedne mi to náladu :-)

Jinak to zelený ,,cosi,, v postýlce je náš DRÁČEK z kauflandu (já chtěla jednorožca) , ale Davča prostě řekl, že DRÁČEK je lepší!! :-D A víte co ? K čemu vám bude v životě jednorožec? Ale mít draka, to je teprve něco :-DTak a na závěr pár vět o tom co je u nás nového a jak se cítíme :
Momentálně jsem 26tt což je 6 měsíc -> je to divný, ale já si začínám připadat jako těhule až teď, jelikož teprve teď jde už konečně poznat, že jsem těhotná a ne jen přejezená hrachové kaše :-)
Malá v bříšku kope víc a víc a když pustím písničky na youtube ? To je hotovej diskopříběh v bříše - zatím u nás vede Never ending story , soundtrack Harry Potter a kapela Sabaton ikdyž takový starý hitovky jako reklama na ticho se jí taky líbí no a abych nezapoměla , tak starej dobrej Ozzy se jí očividně taky líbí (což mě děsí) :-D :-)
Musím si zaklepat na čelo , ale kupodivu mě přešly i moje ,,náladičky,, a jakoby se nachvilku nastartoval zase i mozek - hlavně to nezakřiknout.
Stav : záchod 2x za půl hodiny bohužel stále přetrvává :-/ a chtíč sežrat vše co mi přijde pod ruku taktéž - hlavně střídat chutě je nejdůležitější ( čokoláda/anglická s rohlíkem/oříšky/tyčinky/banán /mandarinka a na závěr vše zapít mlékem s medem)
Nýní jsem na nějakých 58kg a začínala jsem na 49kg , takže si myslím , že zatím přibírám akorát :-)
Jediný co se za poslední dny změnilo je to, že začínám pociťovat takovou zvláštní únavu - 1h něco dělám, třeba úklid a pak si musím pro změnu na hoďku odpočinout . Další divná věc je, že funím při delší chůzi jak parní lokomotiva - když jsem předtím kouřila , tak jsem takhle vážně nefuněla :-D :-D
To je asi prozatím vše z mého hlášení :-)

Mějte se krásně a já se zase brzy ozvu - téma pro příště : AUTOŠKOLA (to se teprve pobavíte) :-DUž nikdy víc aneb test na cukrovku

2. října 2018 v 19:47 | JR
Ahojte všichni,

tak jsem tu zas a přináším další článek, tentokrát na téma : TEST NA TĚHU CUKROVKU

Takže... to že to bude hrozný, hnusný a odporný, tak s tím jsem už tak nějak počítala - hodně lidí se podělilo o své zkušenosti :-) Takže o to víc se mi tam chtělo...

Podle pokynů jsem zž nesměla nejméně 10h před testem jíst a pít jen neslazené nápoje ( snad nejhorší trest pro těhotnou) . Néééé vůbec jsem do sebe mezi 20:30 - 21:00 nenacpala celej annanasovej kompot, chleba s paštikou a cibulí, rohlík s pomazánkovým máslem a jako třešničku na dortu celou čokoládu :-) :-) Přesně v 20:59 jsem documlala poslední čtvereček... A už cca za půl hodiny jsem měla zase hlad :-)

Začátek testu byl domluven na 7:00 ráno (jako proč? Člověk má trpět a ještě si nemůže pospat?) . Na test jsme se sešly 4 těhule - sestřičky byly naštěstí i po ránu super naladěný a krev nám braly s úsměvem na tváři - já u toho nejspíš ještě spala.... Za hoďku si nás zavolaly a k další fázi jsme bohužel postoupily jen 3 z nás 4. Jedna z nás měla bohužel hodnoty moc vysoké.

A teď nastala ta NEJHORŠÍ ČÁST - představte si , že jste rozespalí a hlavně neskutečně hladoví!! A v tu chvíli vám dají vypít kelímek čehosi tak hnusnýho, že ani nevím jak to popsat : fuj, hnus, bleee, ugrrrr,nechutný, velebnosti jdu blejt ! No dobře , tak moje přirovnání : přeslazená dezinfekce s kapkou citronu. Asi se není čemu divit, že jsem to z nás 3 vypila jsko poslední, jelikož to jako faaaakt nešlo. Ale tak dala jsem to a odkráčela jsem zpět do čekárny. Davčovi slova : Tak co?Bylo to tak hrozný ? Popsala jsem mu chuť toho čehosi a taktně mu naznačila - Nemluv na mě nebo tě pobleju!

Během následující půl hodiny jsem musela vystřídat snad všechny barvy - bílou, modrou, zelenou možná i fialovou. Jediná poloha , která pro mě byla snesitelná byla v předklonu a nesměla jsem ani promluvit natož se nějak pohnout. Joooo to byly předešlý den plány , jak si budu v čekárně číst :-D Hlavně , že jsem sebou táhla mega knížku - Zlodějka knih.
Celou dobu jsem si opakovala v hlavě : Hlavně nebli a udrž to v sobě, nebo to budeš muset vypít znovu a to jako faaakt nechceš. Lili mě celou dobu bombardovala kopanci asi mi chtěla říct něco jako : Matko to si jako děláš prdel?! Co jsi to jako vypila za hnus, takhle by to nešlo.Okamžitě přival džusík a špičku z kantýny. Ikdyž v tu chvílu by byl i suchej rohlík vysvobození...

Tenhle stav trval tak půl hoďky a pak to díkybohu začalo pomale odeznívat. Potom nás zavolali na další odběr krve. Sestřičky stále vysmáte jako vždy :) Jedna z nic se mě ptala : Tak co? Moje inteligentní odpověď : Blééé . Myslím si, že tohle slýchavají často , jelikož nebyly nijak udivený :-D
Pak nastala další komická situace : jelikož jste si možná všimli, mám na levé ruce tetování (rukáv) a ten mi jde i přez místa , kde se bere krev... To byla pro sestry výzva - najdi žílu jen po hmatu. Naštěstí mě stačí jen trochu zapumpovat a žíle lezou sami , ale v té chvíli se rozjela debata mezi sestrama : Hele brala jsi už někdy krev černochovi? Vždyť jim ty žíly nemůžou být vidět :-D Tak schválně, je tu někdo z vás , kdo to nyní čte zdravotní sestra či doktorka , která brala krev černochovi ? :) Pokud ano ocením vaše zkušenosti a ráda, je příště předám našim místním sestrám.

Pak už vše ubýhalo rychle, jelikož mi už bylo dobře (ikdyž velmi hladově) - po nějaké chvíli (cca hoďka) přišel poslední odběr a byly jsme volný!! Snad v životě jsem si nevážila věty ,,Můžete se jít najíst., jako toho dne :-) To byl pro mě pokyn vzít nemocniční kantýnu útokem :-) :-) Po ,,menší,, snídani , už jsem byla zase v plné síle . Vyzvedla jsem si výsledky a fofrem na ultrazvuk kouknout na Lílu - pro mě největší odměna za to BLEEEE.

Kontrola byla rychlá, takže ve zkratce : Zatím jsem přibrala 6kg , co je podle paní doktorky akorát , malá roste přesně jak má a je tam kde má být, srdíčko jí tluče jako zvon a prostě vše je v POŘÁDKU , což je to nejdůležitější na světě :-) Na cestu jsme vyfasovali železo, aby malá měla z čeho brát, jelikož mé zasoby docházejí . Na další kontrolu jdeme 29.10 , tak podám další info :-)


Nakonec přidám ještě dnešní zkušenost :
Pálení žáhy, aneb i takové dny jsou.... To je tak, když vás asi podruhé v životě začně pálit žáha a když píšu PÁLIT , tak jako fakt pálit!! Ne jako malej ohýnek , ale rovnou Pompeje!! A víte co je na tom úplně nejhorší -> jsem , až takový nenažraný prase, že i přez tu bolest jsem zfutrovala porci kungpaa s nudlama + míša dezert a ještě předtím celou milka čokoládu. Takže místo jedné tabletky jsem musela povolat do boje rovnou dvě. Ještě, že mám v kanclu vybavenou kamarádku (díky Evi) , která mi dnes zachránila život.... Co zaručeně pomohlo vám, když ,,to,, na vás přišlo ? :-)

Tak to byly moje zážitky za poslední dny a další článek bude o prvních věcičkách z výbavičky co konečně dorazily :-) :-)