Dája, Jája a Líla aneb bude to Lilien

3. září 2018 v 19:37 | JR
Ahojte všichni :-)

Doufám, že tímto článkem nikoho neurazím a nikoho se nedotknu. Každé jméno je svým zůsobem něčím krásné a každému se líbí něco jiného a myslím si, že v tom je ta krása. Někomu se líbí klasické české jména, někdo dá přednost zahraničnímu jménu a někdo dokonce volí jména třeba podle komiksových superhrdinů. V některých rodinách se dědí jméno z generace na generaci, nebo se často dává jméno po našich blízkých, kteří už tu nemůžou být s námi.

My jsme měli už několik tipů z doby, kdy jsme o dětech jen snili a tyto rozhovory vždy proběhly jen v meziřeči. Už tehdy jsme zjistili, že pro kluka máme jasno DAVID. Mě osobně se toto jméno líbilo odjakživa a asi vás nepřekvapí, že mé drahé polovičce taky, jelikož hodně chlapů chce mít svého syna pojmenovaného po sobě samém aneb jak Davča říká - byl by to malý David Jakš JUNIOR a říkal bych mu Juniore ( má to z Indiana Jones) :-)

No a pak přišla řada na výběr holčičího jména a nastal problém - šílenství a zoufalství je přesnější :-D

Vypíšu vám naše favority a dokonce i jména které nám navrhovalo naše okolí a k nim nějaký ten komentář.

ANIČKA - krásné české pohádkové jméno - ALE prostě ALE :-) Aniček je na tomto světě spousta. V pohádkách , naše babičky i plno nově narozených Aniček a my chtěli jméno, které bude alespoň trochu neobvyklé.

AMALIE/AMÁLKA - opět můj výběr - prostě bych měla doma svou malou krásnou vílu Amálku ALE pak mě toto jméno zamítl můj drahý asi během minuty VÍLA ANÁLKA.....No co k tomu říct :-/ :-D

LAURA - krásné jméno o kterém jsem hodně hodně přemýšlala, ale řekli jsme si , že nechceme žádné jméno kde bude R . Oba jsme potkali, za život spoustu lidí co mělo ve jménu R a bohužel ráčkovali, takže si dokážete představit, jak se asi celý život cítí... LAULA..

MIA - můj velký favorit, který zůstal hned na druhém místě. Jméno krásné jak pro malou princeznu (Miuška) tak i pro dospělou ženu Mia ( zní to vznešeně i sexy zároveň) , ALE můj milovaný to opět rozsekl - > MIA/ZMIJA nechci doma hadicu :-D

JULIE - Julinka byl můj velký favorit , když jsem byla mladší ( hodně jsem četla dívčí romány od koní a skoro v každé druhé byla hrdinkou Julie) . Nyní jsem brala jako velký plus, že se po domácku říká Julii - Lili . ALE dvě věci rozhodly , že Julii zamítáme - Nelíbí se nám oslovení Julčo , což používá většina lidí a já si pokaždé vzpomenu na písničku od Dády Patrasové - chytila jsem na pasece žížalu.... :-/ Takže bylo jasno.

ARIA - Kdo zná Hru o trůny , tak přesně ví , kde jsme toto jméno vzali. Aria je moje best postava z celého seriálu (trochu mi připomíná mě samotnou) i Davčovi se toto jméno líbí ALE nechtěli jsme , aby se celý život potýkala s připomínkama, že je pojmenovaná podle někoho ze hry o trůny a taky jsme si uvědomili , že nás nenapadá žádná zdrobnělina - Arianko ? Aruško ? -> Uznejte sami , že to zní divně....

JANA - tohle bylo velké rozhodování... Citově bych toto jméno dala moc ráda - po své mamince, která už tu mezi námi není ALE čím víc jsem nad tím přemýšlela uvědomila jsem si , že v rodině jsme byly Jany 2 a ani jedné z nás to jméno nepřineslo nic dobrého .... Takže jsem si řekla, že nechci jméno , které mi sice připomene maminku, ale s tím i tu bolest, která je s tímto jménem spojená. Je na čase odpoutat se od minulosti a věcí , které se nezmění a začít tvořit svůj vlastní příběh se svou rodinou...


A pak tu je jméno LILIEN které zvítězilo nadevšemi , které jsou vypsaná výše. Toto jméno má mnoho podob - Liliana, Lili, Lily , Lilian.... ALe my z těhto možností vybrali Lilien - Budeme malé říkat Lili , nebo Lílo (to je prostě boží) , ale chtěli jsme , aby mohla používat i ,,dospělejší,, verzi - Lilien či dokonce jen En.
Jako další plus je pro mě to, že jsem velký milovník Harryho Pottera a i tam se přecejen jméno Lilli Potterová vyskytuje :-) Taky máme rádi seriál Průměrňákovi a zjistili jsme že jméno Sue vlastně znamená pod jiným názvem Lily , takže bylo jasno.

Takže sečteno a podtrženo - V lednu přibyde na světě jedná malá LILEN <3 takže budeme trio Dája, Jája a Líla <3 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama